Resultat från förbundsserierna, 2-6 december

Publicerad
001A5126

Då iBIS ligger nere publicerar vi resultaten från förbundsserierna löpande här från fredag 2 december till söndag 4 december

2022-12-06
18:30
SSL - Svenska Superligan Herr (SIBF), Storvreta IBK - FBC Kalmarsund,5-2

19:45
Damer Allsvenskan Norra (SIBF), IBK Dalen - RIG Umeå IBF,8-7 e.f.

2022-12-04

18:00
SSL - Svenska Superligan Dam, IBF Falun – Warberg IC, 5-1

17:30
Herrar Allsvenskan Norra, Älvsjö AIK IBF – IBF Falun Utveckling, 5-3

17:00
Damer Allsvenskan Östra, AIK IBF – Tyresö Trollbäcken IBK, 6-2

16:45
Herrar Div 1 Västra Götaland, IBK Kungälv – IBK Lidköping, 5-2

16:00
Damer Allsvenskan Norra, IBF Dalen – Örnsköldsvik IBK, 2-4
Herrar Div 1 Mellersta, IBF Västerås – Bergs IK, 6-5
Herrar Div 1 Södra Götaland, Eslövs IBF – Gränna AIS, 3-10
Herrar Div 1 Västra Svealand, KAIS Mora IF – Karlstad IBF Ungdom, 11-6

15:30
Damer Allsvenskan Östra, Hagunda IF – Alunda IBF, 0-4
Herrar Div 1 Östra Svealand, Täby FC – Nacka IBK, 12-4

15:10
Herrar Allsvenskan Södra, FBC Lerum – Lillån IBK, 6-6 e.f.

15:00
Herrar Allsvenskan Södra, Skoghalls IBK – Höllvikens IBF, 9-4
Herrar Div 1 Norra, Håsta IBK – IBF Dalen, 5-15
Herrar Div 1 Västra Svealand, IBF Borlänge – IBK Runsten, 11-4
SSL - Svenska Superligan Herr, FC Helsingborg – Storvreta IBK, 1-6

14.30
Damer Allsvenskan Östra, Älvsjö - Storvreta, 7-1

14:00
Damer Allsvenskan Södra, Växjö IBK – Warberg IBF, 7-2

13:00
Damer Allsvenskan Norra, IBK Luleå – Sundsvalls IBF, 3-4
Damer Allsvenskan Västra, Västerås IBS –Bergs IK, 7-4
Herrar Allsvenskan Norra, RIG Umeå IBF – Visby IBK, 7-9
Herrar Div 1 Östra Svealand, Tyresö Trollbäcken IBK – Balrog Botkyrka IK, 15-6
SSL - Svenska Superligan Herr, AIK IBF – IBK Dalen, 7-4

12:30
SSL - Svenska Superligan Dam, Endre IF – IBK Lund Elit, 6-2

2022-12-03

18.00
SSL - Svenska Superligan Herr (SIBF), Jönköpings IK - Mullsjö AIS, 2-5

17.00
Herrar Div 1 Mellersta (SIBF), Solfjäderstaden IBK - Onyx IBK, 6-6 e.f.
SSL - Svenska Superligan Herr (SIBF), Linköping IBK - Gävle GIK, 4-5 e.f.
SSL - Svenska Superligan Herr (SIBF), Team Thorengruppen SK - IBF Falun, 3-7

16.30
Herrar Div 1 Västra Svealand, Dotteviks IF - Sandvikens AIK, 10-11 e.f.

16.00
Damer Allsvenskan Västra (SIBF), IBK Lockerud Mariestad - Telge SIBK,4-3
Herrar Allsvenskan Norra (SIBF), Strängnäs IBK - Salems IF, 4-3
Herrar Allsvenskan Södra (SIBF), Fagerhult Habo IBK - Lindås IBK,4-4 e.f.
Herrar Div 1 Norra, FBC Bollnäs - Team Thorengruppen Ungdom SK,8-9
Herrar Div 1 Norra, Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK,5-9
Herrar Div 1 Södra Götaland (SIBF), Munka-Ljungby IBK - Halmstads IBK,7-6
Herrar Div 1 Västra Svealand, IBF Hedemora - Hagfors IBS,5-5 e.f.
Herrar Div 1 Östra Svealand, Björklinge BK - Farsta IBK,5-6

15.30
SSL - Svenska Superligan Dam (SIBF), Västerås Rönnby IBK - Nacka IBK, 6-3

15.00
Damer Allsvenskan Östra, KAIS Mora IF - Täby FC, 9-0
Herrar Allsvenskan Norra (SIBF), FBI Tullinge - Nykvarns IBF Ungdom, 2-3
Herrar Allsvenskan Norra (SIBF), Hudik/Björkberg IBK - IK Sirius IBK, 7-7 e.f.
Herrar Div 1 Mellersta (SIBF), Ledberg IBF - IFK Arboga, 10-3
Herrar Div 1 Södra Götaland (SIBF), Åstorp/Kvidinge - Hovshaga AIF, 7-8 e.f
SSL - Svenska Superligan Dam (SIBF), Malmö FBC - Pixbo Wallenstam IBK, 4-10
SSL - Svenska Superligan Herr (SIBF), FBC Kalmarsund - Hagunda IF, 14-4
SSL - Svenska Superligan Herr (SIBF), Växjö IBK - Pixbo Wallenstam IBK, 5-6. e.str.

14.45
Herrar Div 1 Västra Götaland, IBK Göteborg - Floda IBK, 4-6

14.30
Damer Allsvenskan Västra (SIBF), FBC Katrineholm - Skoghalls IBK, 1-2

14.00
Damer Allsvenskan Norra, Klockarbergets BK - IBK Dalen, 2-12
Damer Allsvenskan Södra, Jönköpings IK - Craftstadens IBK Oskarshamn, 5-2
Damer Allsvenskan Södra, Lindome IBK - FBC Partille, 5-9
Damer Allsvenskan Södra, Lindås IBK - IBK Göteborg, 5-4
Damer Allsvenskan Västra, Hagfors IF Uddeholm - Fröjereds IF, 4-6
Herrar Allsvenskan Södra, Hovslätts IK - Warberg IC, 3-7
Herrar Div 1 Mellersta, IBF Örebro - FBC Nyköping, 5-6
Herrar Div 1 Mellersta, Nykvarns IF - Skälby IBK, 5-9
Herrar Div 1 Mellersta, Åby IBK - Linköping FBC, 10-5
Herrar Div 1 Södra Götaland, Olofströms IBK - FBC Kalmarsund Ungdom, 6-4
Herrar Div 1 Södra Götaland, Vinbergs IBS - Finspång IBK 5-5 e.f.
Herrar Div 1 Västra Götaland, IK Zenith - Mölndals IBF, 8-7
Herrar Div 1 Västra Svealand, Nilsby IK - LI20 IBF, 13-2
Herrar Div 1 Östra Svealand, Vallentuna IBK - Värmdö IF, 4-10
SSL - Svenska Superligan Dam (SIBF), Thorengruppen IBK - FBC Kalmarsund, 10-2

13.15
Herrar Allsvenskan Norra Jakobsbergs Sporthall, Bele Barkarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS, 6-5 e.f.

13.00
Herrar Div 1 Östra Svealand, IBK Uppsala Teknologer - Rosersberg Arlanda IBK, 9-5
Herrar Div 1 Norra, IBK Härnösand - Timrå IBC, 3-2
SSL - Svenska Superligan Dam, Karlstad IBF - Åkersberga IBF, 4-10
Herrar Div 1 Norra, IBK Luleå - Skellefteå IBK, 9-6
Herrar Div 1 Östra Svealand, Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF, 14-3
Herrar Allsvenskan Södra (SIBF), IBK Lund Elit - Malmö FBC, 6-3


2022-12-02
SSL - Svenska Superligan Dam, Sirius - Täby, 3-10
Herrar Div 1 Västra Götaland, Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK, 8-5
Herrar Div 1 Södra Götaland, Cl98IC - Vetlanda, 2-4

 

Kommande resultat och spelschemat för hela december för samtliga förbundsserier hittar du här.

Publicerad av Tero Marjamäki

Dela
Facebook
Länk kopierad!

Relaterat

Nationella samarbetspartners
Pantamera
EY
OBOS