Gå Svensk Innebandys Fifty/fifty-utbildning

Klicka här

Uttagning 2

Uttagning 1

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Nedan finner ni gruppindelningen för uttagningshelg 1. Efter denna helg kommer antalet spelare minskas ned inför uttagningshelg 3 som är 27-28 augusti. Vilka spelare som går vidare till uttagningshelg 3 kommer presenteras på hemsidan under nästa vecka.

Se till att vara ombytt och klar på plats minst 15 min innan träningen börjar.

Om ni saknar något namn nedan så kontakta distriktslagsansvarig Daniel Kölborn på daniel.kolborn@innebandy.se eller 08-564 889 49

Eventuell frånvaro anmäls till Daniel Kölborn.

Grupp 1

Lördag 21 maj kl.09.00-10.15 Stora Mossen Hall 2

Söndag 22 maj kl.14.30-15.45 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Sabina Holgersson
Hedvig Folkesson
Filippa Galin
Ebba Zetterqvist
Sara Lindquist
Ida Uusitalo
Engla Rydell
Freja Nyström
Gabriella Kinell
Ida Wiklund
Nina Arnbom
Olivia Aska Huli
Eira Nyman
Alva Törnros
Mollie Sähter
Olivia Hedlund
Moa Aronsson
Agnes Karlström
Johanna Ölund
Smilla Hedin
Aleksa Kalinka
Svea Nordebäck
B, F
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
C, F
Center 
Center 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Sköndals IK
Offensiv Lidingö
Huddinge IBS
Nacka IBK
Ingarö IF
Täby FC
SalemsIF
Bele Barkarby IF
FBI Tullinge
Nacka IBK
SalemsIF
SalemsIF
Värmdö IF
Hässelby SK IBK
Tyresö Trollbäcken
Täby FC
Vallentuna IBK
Huddinge IBS
Vallentuna IBK
Sköndals IK
Vaxholm IBF
Ekerö IK

Grupp 2

Lördag 21 maj kl.10.30-11.45 Stora Mossen Hall 2

Söndag 22 maj kl.13.00-14.15 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Hannah Bristam
Vendela Bergström
Josefin Sundman
Hedda Holmlund
Ida Hedberg
Irma Johansson
Nathalie Cohen
Sandra Olsson
Agnes Wall
Wilma Mothander
Norah Blomqvist
Lovisa-Eleonora Eriksson
Alice Hammarlund
Moa Ekman
Smilla Bringefors
Vera Meissner
Tova Wahlholm
Enya Fougelberg
Tia Johnsson
Felicia Lidö

Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
C, F
Center 
Center 
Center 
Forward
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Målvakt
Värmdö IF
Huddinge IBS
Nacka IBK
SalemsIF
Täby FC
Vallentuna IBK
Värmdö IF
Täby FC
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Värmdö IF
Tyresö Trollbäcken
Nacka IBK
Nacka IBK
Tyresö Trollbäcken
Älvsjö AIK IBF
FBI Tullinge
Huddinge IBS
Sköndals IK
Åkersberga IBF

Grupp 3

Lördag 21 maj kl.13.00-14.15 Stora Mossen Hall 2

Söndag 22 maj kl.10.30-11.45 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Hanna Flygare
Amanda Brehme
Vera Eriksson
Hanna Johansson
Tindra Tingshammar
Linn Stigell
Ida Lindborg Fred.
Stella Eriksson
Ella Persson
Maya Ternström
Anna Schmidt
Emma Kimbratt
Emeli Falkman
Simone Bousset
Lovisa Blomkvist
Leontine Belin
Ines Bjurkell
Frida Meijer
Emilia Thaning West.
Perla Jansson
Ameena Asklöf
Vilma Hedkvist
B, F
Back
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
C, F
C, F
C, F
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Målvakt
Målvak
Vendelsö IK
Rotebro IBK
Tyresö Trollbäcken
Hässelby SK IBK
Täby FC
Huddinge IBS
Bele Barkarby IF
Täby FC
Täby FC
Vendelsö IK
Älvsjö AIK IBF
Rotebro IBK
SalemsIF
Sköndals IK
Täby FC
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Åkersberga IBF
Ingarö IF
Täby FC
SalemsIF
Huddinge IBS

Grupp 4

Lördag 21 maj kl.14.30-15.45 Stora Mossen Hall 2

Söndag 22 maj kl.09.00-10.15 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Ida Stenberg
Emma Henriques
Emilia Risberg
Filippa Jennesäter
Julia Tegnér
Wilma Sjöström
Nathalie Lövenklint
Sofie Andersson Björ.
Sofia Norrgård
Hanna Lööw
Elise Ollert
Amalia Wollin Lind.
Ängla Wili-Blomé
Hilma Durfors
Maria Smirnin
Sofia Brehme
Sophia Westin
Sofia Borell
Kindra Låås
Engla Helmersson
Sonya Fredriksson
Junis Hultgren
B, C, F
B, F
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
C, F
Center 
Center 
F, C
Forward
Forward
Forward
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Målvakt

Vendelsö IK
Sköndals IK
Sköndals IK
Värmdö IF
Täby FC
Täby FC
Bele Barkarby IF
Täby FC
Vendelsö IK
Täby FC
Huddinge IBS
Bele Barkarby IF
Ekerö IK
Sköndals IK
Åkersberga IBF
Rotebro IBK
Tyresö Trollbäcken
Nacka IBK
FBI Tullinge
Täby FC
Täby FC
Värmdö IF