Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.
Se till att vara ombytt, uppvärmd och klar på plats minst 15 min innan träningen börjar.
Att tänka på:
- Komma väl fysiskt förberedda inför helgen.
- Ta med er vattenflaska, skyddsglasögon och minst två innebandyklubbor.
- Ta med lunch att äta mellan passen.
OBS! De som går vidare till träningstruppen meddelas på hemsidan senast onsdagen den 6 september.
Vid eventuella frågor kontakta distriktslagsansvarig Daniel Kölborn på daniel.kolborn@innebandy.se eller 08-564 889 49.
Vid eventuella frågor kontakta distriktslagsansvarig Daniel Kölborn på daniel.kolborn@innebandy.se eller 08-564 889 49.
Grupp 1
Lördag 26 aug Stora Mossen Hall 2
kl.09.00-10.30 (Fystest + teori)
kl.13.15-14.45 (Innebandy)
Söndag 27 aug Stora Mossen Hall 2
kl.10.40-12.00 (Innebandy)
kl.13.30-16.00 (Matchspel mot grupp 2)
Namn | Pos | Förening |
Emma Ekman Amelie Lööw Ingrid Flodin Jerbic Alva Norén Emelie Werbes Ida Gustavsson Julia Karlsson Amanda Selldén Johanna Melander Engla Blomberg Elin Wadell Esmeralda Hedstål Moa Lilja Lundqvist Melina Skaltsa Ida Lundberg Alice Lindgren Othilia Hidland Milla Åstrand Filippa Castenäs Celina Straumite Maja Sandelowsky Tyra Ferringmark Emelie Persson Lind. Signe Nyman Stella Bredskog Nathalie Olmats Ebba Hassbring Truda Kranén Ida Hultsved Hanna Andersson |
Back Center Forward Back Back Back Forward Back Målvakt Center Center Forward Forward Målvakt Forward Center Forward Målvakt Forward Forward Forward Back Back Forward Back Center Forward Back Center Forward |
Bele Barkarby IF Bele Barkarby IF Bele Barkarby IF Danderyds SK Ekerö IK FBI Tullinge FBI Tullinge Huddinge IBS Huddinge IBS Huddinge IBS Salems IF Salems IF TT IBK TT IBK TT IBK Täby FC Täby FC Täby FC Täby FC Täby FC Vendelsö IK Värmdö IF Värmdö IF Värmdö IF Väsby AIK Väsby AIK Väsby AIK Åkersberga IBF Åkersberga IBF Åkersberga IBF |
Grupp 2
Lördag 26 aug Stora Mossen Hall 2
kl.10.45-12.15 (Fystest + teori)
kl.15.00-16.30 (Innebandy)
Söndag 27 aug Stora Mossen Hall 2
kl.09.00-10.20 (Innebandy)
kl.13.30-16.00 (Matchspel mot grupp 1)
Namn | Pos | Förening |
Vilma Björk Vilma Wahlgren Cornelea Lundholm Emelie Engman Isabelle Romson Elisabeth Drejenstam Agnes Älgekrans Ester Bergman Emelie Sveno-Sve. Olivia Loven Emma Westin Selma Sjöshult Thea Jernström Frida Nilsson Isabelle Malmberg Linnea Malmberg Märta Brogren Elin Lindström Mimmi Sköld Mag. Klara Dahl Tilde Dimitrov Hedvig Rosdahl Folk. Filippa Axlinder Isabella Holdt Joline Briston Anna Sundqvist Olivia Lidberg Alice Anteliuis Mathilda Eklund Sanna Lind |
Målvakt Back Center Back Forward Forward Center Back Center Forward Forward Målvakt Back Forward Forward Forward Forward Center Back Back Center Back Forward Forward Forward Målvakt Forward Back Center Forward |
Bele Barkarby IF Bele Barkarby IF Bele Barkarby IF Danderyds SK Danderyds SK Danderyds SK Ekerö IK FBI Tullinge FBI Tullinge FBI Tullinge FBI Tullinge Hammarby IF IBF Huddinge IBS Huddinge IBS Huddinge IBS Huddinge IBS Hässelby SK IBK Rotebro IBK Salems IF Salems IF TT IBK Täby FC Täby FC Täby FC Täby FC Vendelsö IK Värmdö IF Åkersberga IBF Åkersberga IBF Åkersberga IBF |