Nedan finner ni gruppindelningen och träningstider för uttagningshelg 2.
Efter helgen kommer antalet spelare minskas till uttagningshelg 3 som är planerad till 26-27 augusti. Vilka spelare som går vidare dit presenteras på vår hemsida tisdag den 23 maj efter kl.16.00.
Se till att vara ombytt och klar på plats minst 15 min innan träningen börjar.
Om ni saknar något namn nedan så kontakta distriktslagsansvarig Daniel Kölborn på daniel.kolborn@innebandy.se eller 08-564 889 49. Eventuell frånvaro anmäls till daniel.kolborn@innebandy.se.
Grupp 1
Lördag 13 maj kl.09.00-10.30 Stora Mossen Hall 1
Söndag 14 maj kl.15.00-16.30 Stora Mossen Hall 1
Namn | Pos | Förening |
Emelie Engman Julie Bjärkedal Caroline Orrling Fanny Svensson Emelie Werbes Julia Karlsson Olivia Lovén Millie Jansson Alva Vildir Hanna Hinas Engla Blomberg Filippa Wijnbladh Emilia Pettersson Elin Lindström Mimmi Sköld Mag. Natalie Berzelius Filippa Castenäs Othilia Hidland Emma Browall Jasmine Berggren Maja Bjurman Thea Söderlund Tilde Willbeck Amanda Andersson Felicia Wellner Nathalie Olmats Paulina Rustas Elin Forsman |
Back Center Center Målvakt Back Forward Forward Forward Back Back C/F Målvakt Back Center Back Forward F/C F/C Forward Forward Back Forward Forward Målvakt Back Center Back Center |
Danderyds SK Danderyds SK Danderyds SK Ekerö ik Ekerö IK FBI Tullinge FBI Tullinge FBI Tullinge Hammarby IF IBF Hammarby IF IBF Huddinge IBS Huddinge IBS Rotebro IBK Rotebro IBK Salems IF Salems IF Täby FC Täby FC Töjnan IBK Töjnan IBK Vallentuna IBK Vendelsö IK Vendelsö IK Väsby AIK Väsby AIK Väsby AIK Älvsjö AIK IBF Älvsjö AIK IBF |
Grupp 2
Lördag 13 maj kl.10.45-12.15 Stora Mossen Hall 1
Söndag 14 maj kl.13.15-14.45 Stora Mossen Hall 1
Namn | Pos | Förening |
Ingrid Flodin Jerbic Vilma Björk Emma Ekman Amelie Lööw Elin Wallén Isabelle Romson Agnes Almeby Agnes Älgekrans Agnes Lövgren Saga Burén Selma Sjöshult Alexandra Falk Isabelle Malmberg Linnea Malmberg Freja Göthberg Märta Brogren Sigrid Närding Alicia Aalo Milla Åstrand Hedvig Rosdahl Folk. Alice Lindgren Emelie Persson Lind. Olivia Ulfvin Signe Nyman Alice Antelius Hanna Andersson Sanna Lind |
Forward Målvakt Back Center Forward Forward Back Center Forward Forward Målvakt Back F/C/B F/C/B Back Forward Center Back Målvakt Back C/B Back Center Forward Back Forward Forward |
Bele Barkarby IF Bele Barkarby IF Bele Barkarby IF Bele Barkarby IF Danderyds SK Danderyds Sk Ekerö IK Ekerö IK FBI Tullinge FBI Tullinge Hammarby IF IBF Hammarby IF IBF Huddinge IBS Huddinge IBS Hässelby SK IBK Hässelby SK IBK Ingarö IF Tungelsta IF Täby FC Täby FC Täby FC Värmdö IF Värmdö IF Värmdö IF Åkersberga IBF Åkersberga IBF Åkersberga IBF |
Grupp 3
Lördag 13 maj kl.13.15-14.45 Stora Mossen Hall 1
Söndag 14 maj kl.10.45-12.15 Stora Mossen Hall 1
Namn | Pos | Förening |
Vilma Wahlgren Cornelea Lundholm Charlotte Lindgren Hanna Odin Lilja Wirhester Emma Westin Thea Jernström Frida Nilsson Anna Lund Julia Berglind Moa André Moa Jägerskog Ida Lundberg Tilde Dimitrov Isabella Holdt Joline Briston Magdalena Eklund-Sp Hilda Ljung Amanda Rindeskog Anna Sundqvist Alva Edwards Maja Sandelowsky Isa Ekholm Tyra Ferringmark Olivia Lidberg Johanna Bäckström Truda Kranén Ida Hultsved |
Back Center Back Back Center Forward Back Forward Forward Forward Back Forward F/B F/C Forward Forward Målvakt Center Center Målvakt Back Forward Back Back Forward Målvakt Back Center |
Bele Barkarby IF Bele Barkarby IF FBI Tullinge FBI Tullinge FBI Tullinge FBI Tullinge Huddinge IBS Huddinge IBS Rotebro IBK Rotebro IBK Sköndals IK Sköndals IK Tyresö Trollbäcken Tyresö Trollbäcken Täby FC Täby FC Töjnan IBK Töjnan IBK Töjnan IBK Vendelsö IK Vendelsö IK Vendelsö IK Värmdö IF Värmdö IF Värmdö IF Åkersberga IBF Åkersberga IBF Åkersberga IBF |
Grupp 4
Lördag 13 maj kl.15.00-16.30 Stora Mossen Hall 1
Söndag 14 maj kl.09.00-10.30 Stora Mossen Hall 1
Namn | Pos | Förening |
Elisabeth Drejenstam Alva Norén Nina Schwerdt Ester Bergman Ida Gustavsson Emelie Sveno-Sveland Johanna Melander Amanda Selldén Klara Dahl Elin Wadell Esmeralda Hedstål Melina Skaltsa Grace Näslund Maja Lindow Moa Lilja Lundqvist Celina Straumite Filippa Axlinder Hilda Wallén Julia Sellin Sofia Hedqvist Matilda Sunnvius Stella Bredskog Sofia Åkesson Ebba Hassbring Freja Carlsson Moa Byström Ellen Bergqvist Mathilda Eklund |
Forward Back Forward Back Back Center Målvakt Back Back Center Forward Målvakt Back Forward Forward F/B F/B Center Forward Forward Back Back Center Forward Forward Målvakt Back Center |
Danderyds SK Danderyds SK Danderyds SK FBI Tullinge FBI Tullinge FBI Tullinge Huddinge IBS Huddinge IBS Salems IF Salems IF Salems IF Tyresö Trollbäcken Tyresö Trollbäcken Tyresö Trollbäcken Tyresö Trollbäcken Täby FC Täby FC Vaxholms IBF Vaxholms IBF Vaxholms IBF Väsby AIK Väsby AIK Väsby AIK Väsby AIK Väsby AIK Åkersberga IBF Åkersberga IBF Åkersberga IBF |