Anmälan till Förberedelseträff med träning för Flickor 2010, inför distriktslagsverksamhet
Publicerad

Denna säsong så prövar vi något nytt med öppna träningar för kommande distriktslags kull på flicksidan. Vi inleder här för att pröva på och ser vi positiva effekter utav det så jobbar vi med att få igång det även för pojkarna.
Flickor födda 2010 bjuds in att medverka vid ca tre tillfällen innan våren för att bekanta sig med varandra och träna tillsammans.
Detta är kostnadsfritt och det är öppet för alla flickor födda 2010 att medverka. Första träningen är inbokad i Klämman B i Mantorp klockan 18:00-20:00 Fredag den 3/10.
Ytterligare två tillfällen är planerade men ej helt klara ännu. Planen är att träff 2 är den 31/10 i Linköping samt ytterligare en till under Jullovet.
Anmäl er här https://forms.office.com/e/cAz6UnXnRH till de passen ni vill komma på, mer info kommer följa till dem som har anmält sig när det börjar närma sig. Tränare för detta projekt är Giorgio Battaini med lång erfarenhet utav våra Distriktslag samt förbundskapten roller inom de olika Italienska landslagen.
Ytterligare ett gäng ledare är med, men de får ni träffa på i Mantorp! På den första träningen blir upplägget ca 30 min introduktion/presentation som sedan följs utav ca 1 tim 30 min träning.
Har ni några frågor så kan ni kontakta
Giorgio på sms 0725886552
Eller Daniel Persson på kansliet 0730497120 eller via mail daniel.persson@innebandy.se
Anmälan hittar ni här: https://forms.office.com/e/cAz6UnXnRH
Publicerad av Daniel Persson