Gå Svensk Innebandys Fifty/fifty-utbildning

Klicka här

Uttagning 2

Uttagning 2

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Nedan finner ni gruppindelningen för uttagningshelg 2. Efter denna helg kommer antalet spelare minskas ned inför uttagningshelg 3 som är 27-28 augusti. Vilka spelare som går vidare till uttagningshelg 3 kommer presenteras på hemsidan under nästa vecka.

Se till att vara ombytt och klar på plats minst 15 min innan träningen börjar.

Om ni saknar något namn nedan så kontakta distriktslagsansvarig Daniel Kölborn på daniel.kolborn@innebandy.se eller 08-564 889 49

Eventuell frånvaro anmäls till Daniel Kölborn.

Grupp 1

Lördag 21 maj kl.10.00-11.30 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Wilmer Tapper
Jonathan Tüll
Axel Josephsson
Filip Bjälkeskog
Olof Månson
Olle Cumming
Billy Hägerström
Adam Heyder
Grim Malm
Edvin Linder
Flip Hållander
Melvin Åberg
Albin Ringsbacka
Simon Blom
Elias Larsson
Albin Imner
Ludvig Sundberg
Filip Witoldsson
Sigge Signell
Hugo Tejler
Lukas Gustafsson
Isac Östlund Gus.
Theodor Dalin Tägt
Oscar Björkman
Noah Alnered
Rasmus Petersson
Love Lidberg
Jonathan Arvidsson
Hugo Nordgren
Back 
B, C, F
Back 
Back 
Back
Back 
Back 
Back 
Center 
Center 
Center 
Center 
C, F
Forward
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Ekerö Ik
Täby FC
Nynäshamns IBK
Rotebro IBK
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Vallentuna IBK
Farsta ibk
Rotebro IBK
Bele Barkarby IF IBF
Tyresö Trollbäcken
Vallentuna IBK
Vendelsö IK
Ekerö IK Innebandy
Bele Barkarby IF IBF
Bele Barkarby IF IBF
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Rotebro IBK
Tyresö Trollbäcken
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Väsby AIK
Tyresö Trollbäcken
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Tyresö Trollbäcken
Vaxholms IBF

Grupp 2

Lördag 21 maj kl.12.30-14.00 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Birger Dahlgren
Jakob Vretenbrant
Ludvig Bonde
Melvin Sjöqvist
Ludvig Skardal
Hugo Stymne
Leo Ehrnvall
Edvin Arnell
Dennis Bodin Löfstrand
Hampus Götehed
Oskar Söderblom
Rasmus Notlöv
Gustav Ängskog
Carl Gutenbrant
Mikael Wirseen Si.
Jacob Ek Keijser
Max Malmberg
Lukas Laurell
Erik Laurell
Elias Söderman-Persson
Viggo Sandström
Nathanael Grevlund
William Nordström Gut.
Back 
Back
Back 
Back 
Back 
Back
Back 
Back 
Center 
Center 
Center
F, C
Forward 
Forward
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward
Forward 
Forward
Målvakt
Målvakt
Offensiv Lidingö
Vendelsö IK
Djurgårdens IF IBS
Nacka IBK
Farsta IBK
Vendelsö IK
AIK IBF
Åkersberga IBF
Farsta IBK
Farsta IBK
Farsta IBK
Vendelsö IK
Nacka IBK
Djurgårdens IF IBS
Farsta IBK
Farsta IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vendelsö IK
Vallentuna IBK
Vendelsö IK
Vallentuna IBK

Grupp 3

Lördag 21 maj kl.14.15-15.45 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Alexander Raushagen
Jonathan Chressman
Hugo Borgsved
Alex Andersson
Benjamin O'Loghlen
Isaac Hagman For.
Max Brorsson
Alwin Lyberg
Vilmer Carling
Jakob Jonsson
Sakarias Erkersgård
Viktor Brenklert
Vide Ristner
Alexander Måhlberg
Edvin Geilert
Oscar Sunesson
Alvin Brattén
Viggo Nielsen
Malte Jonsson
Sebastian Hedberg
William Nilsson
Olle Pjerne
Isaac Lindberg
Emil Hedlund
Jonathan Wennberg
Isak Franzén
Simon Ehinger
Back 
Back 
Back 
Back
Back 
Back 
Back 
Back 
Center
Center 
Center 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Huddinge IBS
Huddinge IBS
AIK IBF
Järfälla Spiders
Hässelby
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Tyresö Trollbäcken
Vendelsö IK
AIK IBF
Åkersberga IBF
Hammarby IF IBF
AIK IBF
AIK IBF
Danderyds SK P06
Danderyds SK P06
Farsta IBK
Offensiv Lidingö
Offensiv Lidingö
Offensiv Lidingö
Offensiv Lidingö
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Farsta IBK
Nacka IBK
Täby FC

Grupp 4

Söndag 22 maj kl.10.00-11.30 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Eliot Eriksen Knu.
Carl Salén
Max Claesson
Maxemilian Olofsson
Holger Forss
Jack Lindqvist
Alex Olsson
Max Forsberg
Malte Kahlin
Arvid Hedmo
Jesper Karlsson
Oliver Liard Göt.
Ludvig Sjösten
Max Kvick
Noel Svee
Linus Klingberg
Matias Suominen
Markus Richtnér
Fredric Sjöberg
Teddy Rydin
Elvis Holst
Erik köpman
Samuel Ankelstam
Jacob Marcker-Han.
Elias Assarson
Elvin Anderman
Alexander Reuszner
Oskar Wårdh
Back
Back 
Back
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
Center 
Center
Center 
Center 
Center
Forward
Forward
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward
Forward 
Forward
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Silverdals IF
Danderyds SK
Ingarö IF
Salems IF
Nacka IBK
Nacka IBK
Värmdö IF
Värmdö IF
Nacka IBK
Ingarö IF
Salems IF
Värmdö IF
Tyresö Trollbäcken
Ingarö IF
Silverdals IF
Värmdö IF
Djurgårdens IF IBS
FBI Tullinge
FBI Tullinge
Vendelsö IK
Sundbyberg SIK
Sundbyberg SIK
Värmdö IF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Värmdö IF
Ingarö IF
Åkersberga IBF

Grupp 5

Söndag 22 maj kl.12.30-14.00 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Oscar Holmberg
Marcus Reutrerskiöld
Johan Hargö
Leo Söderberg
Ville Kallas
William Askvinge
William Holmsten
Hannes Jansson
Felix Ifwer
Erik Hagman
Filip Ålenius
Filip Munukka
Hampus Slättenhäll
Gustav Hallsund
David Nicklasson
Theodor Sutrowitz
Gustav Hellstrand
Isaac Piehl
Anton Greberg
Zach Malmqvist
Sebastian Paasovaara
Melvin Sandqvist
Rasmus Hagman
Alex Lindeqvist
Joakim Hägglund
Nils Fredriksson

Back
Back 
Back 
Back
Back 
Back 
Back 
Back 
Center 
Center 
Center 
Center 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward
Forward
Målvakt
Målvakt
Vallentuna
Danderyds SK
Danderyds SK
Täby FC
Täby FC
Salems IF
Salems IF
Vallentuna
Väsby AIK
Väsby AIK
Hässelby
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Salems IF
Rotebro IBK
Väsby AIK
Järfälla Spiders
Nynäshamn
Danderyd SK
AIK
Salems IF
Täby FC

Grupp 6

Söndag 22 maj kl.14.15-15.45 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Lowe Jellnor
Alex DiLuca
Holger Andersson
Victor Admassu
Alvin Aronsson
Oscar Hylander
Adam Rosenquist Tan.
Kasper Jondal
Ville Yrjölä-Kuo.
Oscar Eriksson
Max Nordgren
Arvid Herolf
Ted DiLuca
Romeo Sundin
Philip Lopez
Dylan Jonsson
Hugo Askerén
Spencer Rydahl
Emil Friman
Oscar Hansson
Wiggo Andersson
Erik Björn
William Herolf
Kasper Westman
Kristoffer Björk
Oskar Bäckman
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
Center 
Center 
Center 
Center 
Center 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Hässelby
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Hässelby
Hässelby
Täby FC
Väsby AIK
Danderyds SK IBF
Huddinge IBS
Hässelby
Täby FC
Vaxholms IBF
Hammarby IF IBF
Danderyds SK
Hässelby
Hammarby IF IBF
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Salems IF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Vaxholms IBF
Vaxholms IBF
FBI Tullinge
Hammarby IF IBF
Danderyds SK