Information gällande Coronaviruset

Läs mer här.

Anmälda lag till seriespelet 2020/2021

Nedan finner ni alla anmälda lag till respektive klass/serie.
Senast fredag den 15/5 vill jag att man inkommer med eventuella justeringar/tillägg på nedan anmälda lag.
Dessa justeringar/tillägg mailas till Roger.collin@innebandy.se
 


Uppdaterat: 2020-06-01 kl. 08:30:

Ekeby IF avanmält lag i FK4 (200512)
Lillån IBK avanmält lag i FK5 (200601)

 

Herrar Div 2
Västmanland/Örebro Län (12 lag)
Damer Div 1 - Region
Västmanland/Örebro Län/Värmland
IBF Örebro Ung IFK Arboga IBK
IBK Hallsta IBK Köping Ung
IBK Köping Lillån IBK
IFK Arboga Sala Silverstaden IBK
Kungsörs IBK Kungsörs IBK
Köping IS Skälby IBK
Per-Ols IBF  
Sala Silverstaden IBK  
Skälby IBK Ung Sista anmälningsdag D1 är 25/5
Tillberga IK Roosters  
WSK Lindesberg  
Västerås IBS Ungdom  
   
   
Herrar Div 3 - Örebro Län Damer Div 2 - Västmanland/Örebro Län (9 lag)
Askersunds IBK H3 IBK Hallsta D2
Brickebackens IBK IBK Sala D2
Gropens IF H3 IFK Arboga IBK D2 (B-lag)
KFUM Örebro H3 Kumla IBK D2 (B-lag)
Kopparbergs BK H3 Lillån IBK D2 (B-lag)
Kumla IBK (B-lag) Skälby IBK D2 (B-lag)
Lillån IBK Ung Surahammars IBF D2
Nora IBK H3 WSK Lindesberg D2
Små IF H3 Skogsgymnastiken IBS
Små IF H3 (B-lag)  
WSK Lindesberg H3 (B-lag)  
WSK Lindesberg Utveckling (H3)  
Väster IBK Örebro H3  
Örebro SK IBK (B-lag)  
IBK Wasahus-73  
Pålsboda IBF  
Lillån IBK  (B-lag, Preliminärt)  
Herrar Div 3 - Västmanland (8 lag) Damer Div 3 - Västmanland/Örebro
Barkarö SK IBK Köping Ung (B-lag)
IBK Gurkstaden Västerås IK Råby Västerås
IBK Sala Nora IBK D3​
IFK Arboga Ung Pålsboda IBF D3
IK Råby Västerås Sala Silverstaden IBK (B-lag)
Knäppmora AIK Västerås IBS (B-lag)
Västerås IBS Örebro SK IBK D3
Tillberga IK Ung Roosters Barkarö SK (preliminärt)
  IBF Örebro Ungdom (preliminärt)
   
Herrar Div 4 - Västmanland (9 lag)  
IBK Hallsta (B-lag)
IBK Köping H4 (B-lag)  
IBK Sala H4 (B-lag)  
Knäppmora AIK (B-lag)  
Kungsörs IBK (B-lag)  
Köping IS (B-lag)  
Per-Ols IBF (B-lag)  
Sala Silverstaden IBK (B-lag)  
Surahammars IBF (B-lag)  
   
   
   
   
Herrar Junior Region (född 03-04) Damer Junior Region (född 02-04)
Lillån IBK HJ17 GRÖN Nora IBK
Lillån IBK HJ17 VIT Rönnby Västerås IBK Ung
Skälby IBK P05 Röd  
Västerås IBS HJ Elit  
Örebro SK IBK HJ17​  
Hagfors/Edbäck IBF  
Skoghall IBK Utv  
Karlskoga IBF  
GS86 AIF  
Hultsberg/Björksås IBF  
Karlstad IBF Ung  
   
Herrar Junior Lila Lokal (född 00-03) VIBF Damer Junior Lila Lokal (född 00-04) VIBF
IBK Köping Ung HJ Per-Ols IBF DJ
IBK Sala HJ Surahammars IBF DJ
IFK Arboga IBK HJ IBK Köping Ung F-05
Västerås IBS HJ IBK Köping Ung DJ
  IBK Sala DJ
   
Herrar Junior Lila Lokal (född 00-03) ÖLIBF Damer Junior Lila Lokal (född 00-04) ÖLIBF
Lillån IBK HJ Askersunds IBK DJ
  SMÅ IF DJ
   
   
Pojkar Klass 1 - Röd (född 04-05) VIBF Flickor Klass 1 - Röd (född 04-05) VIBF
Dingtuna/Rönnby GIF -05 IBK Hallsta F05
IBK Köping -05 IBK Köping Ung F05
IFK Arboga IBK P04 IFK Arboga IBK F04/05
Skälby IBK P05 Röd Rönnby Västerås IBK Ung F06
Skälby IBK P05 Svart Surahammars IBF
Västerås IBS Ung P05  
   
   
Pojkar Klass 1 - Röd (född 04-05) ÖLIBF Flickor Klass 1 - Röd (född 04-05) ÖLIBF
Askersunds IBK P04/05 IBF Örebro Utveckling F04-06
Ekeby IF P03/05 Ekeby IF F03/05
Ekeby IF P04/06  
KFUM Örebro P04/05  
Lillån IBK P05  
Örebro SK Ung  
   
   
   
   
   
Pojkar Klass 2 - Röd (född 05-06) VIBF Flickor Klass 2 - Röd (född 05-06) VIBF
Dingtuna/Rönnby GIF -05 IBK Sala
IBK Hallsta P05/07 IFK Arboga IBK F06/07
IBK Köping P07 Knäppmora AIK F05
IBK Sala Rönnby Västerås IBK Ung F06
IFK Arboga P05/06 Västerås IBS Ung F05-06
Lillån IBK P06  
Per-Ols IBF  
Skälby IBK P06  
Västerås IBS Ung P06 Vit  
Västerås IBS IBS Ung P07 Vit  
   
   
Pojkar Klass 2 - Röd (född 05-06) ÖLIBF Flickor Klass 2 - Röd (född 05-06) ÖLIBF
Askersunds IBK P06/07 KFUM Örebro F05/06
IBF Örebro Utveckling P06/07 Lillån IBK F05-07
IBK Köping P07 Örebro SK Ung F06/08
Kumla IBK Ekeby IF F05/07
Örebro SK Ung  
Silvergruvans IBF P05/06  
   
   
   
   
   
   
Pojkar Klass 3 - Röd (född 06-07) VIBF Flickor Klass 3 - Röd (född 06-07) VIBF
IBK Hallsta P05/07 IBK Hallsta F06/07
IBK Sala IBK Köping Ung F06/07
IFK Arboga P07 IBK Sala
Kungsörs IBK Per-Ols IBF
Per-Ols IBF Rönnby Västerås IBK Ung F07
Skogsgymnastikens IBS Skogsgymnastikens IBS
Skälby IBK P07  
Västerås IBS Ungdom P07 Svart  
Örebro SK Ung P07  
Tillberga IK Ung P06/07  
   
   
   
Pojkar Klass 3 - Röd (född 06-07) ÖLIBF Flickor Klass 3 - Röd (född 06-07) ÖLIBF
Hovsta IF Nora IBK FK3
IBF Örebro Utveckling P06/07 Örebro SK Ung F06/08
Kumla IBK Ekeby IF F06/07
Lillån IBK P06  
Nora IBK  
Örebro SK Ung  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Pojkar Klass 4 - Röd (född 07-08) VIBF Flickor Klass 4 - Röd (född 07-08) VIBF
IBK Hallsta P08 IBK Hallsta F08
IBK Köping P07 IBK Hallsta F09
IBK Sala IFK Arboga IBK F08/09
IFK Arboga IBK P08 Rönnby Västerås IBK Ung F08
Knäppmora AIK P0708 Rönnby Västerås IBK Ung F08 Svart
Lillån IBK P08 Västerås IBS Ung
Västerås IBS Ungdom P08 Svart IBK Köping Ung F06/07
Västerås IBS Ungdom P08 Röd Romfortuna GOIF F09/10 (preliminär)
Tillberga IK Ung P07/08 Per-Ols IBF 08/09
   
   
Pojkar Klass 4 - Röd (född 07-08) ÖLIBF Flickor Klass 4 - Röd (född 07-08) ÖLIBF
Ekeby IF P07/09  
Fellingsbro IBS Hovsta IF F07/08
Hovsta IF IBF Örebro Utveckling F08/09
IBF Örebro Utveckling 07/08 Nora IBK FK4
Lillån IBK P08 SMÅ IF
SMÅ IF Gropens IF F07/09
Örebro SK Ung P07 Silvergruvans IBF F06/07
Örebro SK Ung Vit  
Pålsboda IBF P07/08  
   
   
   
   
Pojkar Klass 5 - RÖD (Född 08-09) VIBF  Flickor Klass 5 - RÖD (Född 08-09) VIBF 
IBF Örebro Utveckling 08/09 IBK Köping Ung F08/09
IBK Hallsta P08/09 IBK Sala
IBK Köping P08  
IBK Köping P09 Romfortuna GOIF F09/10
IBK Sala Surahammars IBF 07/09
Per-Ols IBF 08/09 Västerås IBS Ung
Skälby IBK P08  
Västerås IBS Ungdom P09 Vit  
Rönnby IBK Ung P09  
Tillberga IK Ung P08/09  
   
   
Pojkar Klass 5 - RÖD (Född 08-09) ÖLIBF Flickor Klass 5 - RÖD (Född 08-09) ÖLIBF
Askersunds IBK P08/09 Ekeby IF F08/09
Ekeby IF P07/09 Fellingsbro IBS
Gropens IF KFUM Örebro F08/09
Hovsta IF Kopparbergs BK FK5
IBF Örebro Utveckling 08/09 Lillån IBK F08/09
IBF Örebro Utveckling 08/09 Söder WSK Lindesberg 08/09
Kumla IBK  
Lillån IBK P09  
Nora IBK  
Örebro SK Ung Svart  
Örebro SK Ung Vit  
   
   
   
Pojkar Klass 6 - Blå (född 09-10) VIBF Flickor Klass 6 - Blå (född 09-10) VIBF
IBK Hallsta P09  
IBK Köping P10 IBK Hallsta F10
IBK Sala IBK Sala
IFK Arboga IBK Kungsörs IBK
Kungsörs IBK Rönnby Västerås IBK Ung F09/10
Skiljebo SK  
Surahammars IBF  
Västerås IBS Ung Svart P09  
Västerås IBS Ung P10  
Tillberga IK Ung 09/10  
   
   
   
   
Pojkar Klass 6 - Blå (född 09-10) ÖLIBF Flickor Klass 6 - Blå (född 09-10) ÖLIBF
Hovsta IF Askersunds IBK F09/10
IBF Örebro Utv -10 Hovsta IF F09/10
KFUM Örebro P08-09 Vintrosa IS F/P10
Kumla IBK Örebro SK Ung
Lillån IBK P10 Ekeby IF F08/09
Vintrosa IS  
Åsbro GOIF 07-11  
Örebro SK Ung  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Pojkar Klass 7 - Blå (födda 10-11) VIBF Flickor Klass 7 - Blå (födda 10-11) VIBF 
Dingtuna GIF P09/11 IBK Köping Ung F10/11
IBK Köping P10 Per-Ols IBF
IBK Sala IBK Sala
IFK Arboga IBK P10  
Per-Ols IBF  
Romfortuna GOIF P10  
Rönnby Västerås IBK Ung P10  
Rönnby Västerås IBK Ung P11  
Skiljebo SK GUL -10  
Skiljebo SK Svart -09  
Skogsgymnastikens IBS  
Skälby IBK P10  
Surahammars IBF PK7  
Tillberga IK Ung P10  
   
   
   
Pojkar Klass 7 - Blå (födda 10-11) ÖLIBF Flickor Klass 7 - Blå (födda 10-11) ÖLIBF
Askersunds IBK P10/11 Ekeby F10/11
Ekeby IF P10  Lillån IBK F10-12
Fellingsbro IBS SMÅ IF
IBF Örebro Utv -10 WSK Lindesberg 10/11
KFUM Örebro 10/11 Örebro SK Ung
Lillån IBK P11  
Nora IBK  
SMÅ IF  
WSK Lindesberg 09/10  
Örebro SK Ung Vit  
Pålsboda IBF P10/11  
Silvergruvans IBF P10/11  
   
   
   
   
   
Pojkar klass 8 GRÖN (födda -11) VIBF Flickor klass 8 Grön (födda -11) VIBF
IBK Hallsta P10 IFK Arboga IFK F10/11
IBK Köping -11 Rönnby Västerås IBK Ung F11/12
IBK Sala P11/12  
IFK Arboga IBKB P11  
Kungsörs IBK P11  
Rönnby Västerås IBK Ung P10/11  
Rönnby Västerås IBK Ung P11 (1)  
Rönnby Västerås IBK Ung P11 (2)  
Skiljebo SK -11  
Västerås IBS Ung Svart -11  
Västerås IBS Ung Vit -11  
Tillberga IK Ung P11  
   
   
   
Pojkar Klass 8 GRÖN (födda -11) ÖLIBF Flickor Klass 8 Grön (födda -11) ÖLIBF
Ekeby IF P11 Svart Ekeby IF F12
Ekeby IF P11 Vit Fellingsbro IBS F10-12
Hovsta IF P11 Grön Kopparbergs BK F10-13
Hovsta IF P11 Orange Nora IBK -11
KFUM Örebro P10/11 Örebro SK Ung
Kopparbergs BK P10/12  
Nora IBK -11  
Vintrosa IS P11  
WSK Lindesberg -11/12  
WSK Lindesberg Vit -11  
Örebro SK Ung  
   
   
   
Pojkar Klass 9 GRÖN (födda -12) VIBF Flickor Klass 9 GRÖN (födda -12) VIBF
Barkarö SK -11 Per-Ols IBF -12/13
IBK Köping -12 IBK Köping Ung -12
IFK Arboga IBK P12 IBK Sala F12/13
IK Råby Västerås P12/13  
Per-Ols IBF -12/13  
Rönnby Västerås IBK Ung P12  
Skiljebo SK SVART -12  
Skiljebo SK GUL -12  
Skogsgymnastikens IBS P12/13  
Västerås IBS Ung P12-13  
   
   
Pojkar Klass 9 GRÖN (födda -12) ÖLIBF Flickor Klass 9 GRÖN (födda -12) ÖLIBF
Askersunds IBK P12/13 Ekeby IF F13/14
Ekeby IF P12 Svart Örebro SK Ung
Ekeby IF P12 Vit  
Fellingsbro IBS P11/13  
Hovsta IF P12  
IBF Örebro Utv -12  
KFUM Örebro -12/13  
Lillån IBK P12  
Åsbro GOIF P12/14  
Örebro SK Ung  
Pålsboda IBF P-12  
   
   
   
   
   
   
   
   
Pojkar Klass 10 GRÖN (födda -13) VIBF Flickor Klass 10 GRÖN (födda -13) VIBF
IBK Köping -13 IBK Köping Ung -13
IFK Arboga IBK P13 Rönnby Västerås IBK Ung F13
IK Råby Västerås P/F 13/14  
Rönnby Västerås IBK Ung P13  
Skiljebo SK P13  
   
   
   
   
Pojkar Klass 10 GRÖN (födda -13) ÖLIBF Flickor Klass 10 GRÖN (födda -13) ÖLIBF
Ekeby IF P13 Svart Örebro SK Ung
Ekeby IF P13 Vit  
IBF Örebro Utv - 13  
Lillån IBK P13  
WSK Lindesberg -13/14  
Örebro SK Ung Svart  
Örebro SK Ung Vit