Se veckans webbsända matcher

Här är veckans alla matcher som kommer att sändas på SSLPlay, InnebandyallsvenskanTV och InnebandyTV. 

Matchen som sänds på SSLplay:

Onsdag 20 november:
18:25 Pixbo Wallenstam IBK - IBF Falun

18:55 FBC Kalmarsund - Linköping IBK
18:55 Höllvikens IBF - Storvreta IBK
18:55 Warberg IC - Jönköpings IK

Torsdag 21 november:
18:25 IBK Dalen - FC Helsingborg

18:55 IK Sirius IBK - Visby IBK

Fredag 22 november:
18:25 IKSU - IK Sirius FBC

18:25 Pixbo Wallenstam IBK - Jönköpings IK
18:45 Skoghalls IBK - Nacka Wallenstam IBK
18:55 Endre IF - Täby FC IBK
18:55 Kais Mora IF - IBK Dalen
18:55 Malmö FBC - Warberg IC
18:55 Västerås Rönnby IBK - Karlstad IBF

Lördag 23 november:
14:55 Jönköpings IK - Växjö IBK
15:55 Höllvikens IBF - Linköping IBK
15:55 Storvreta IBK - Warberg IC
16:55 FBC Kalmarsund - IBF Falun

Söndag 24 november:
11:55 Nacka Wallenstam IBK - Malmö FBC
12:55 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK
13:25 Täby FC IBK - IKSU
13:55 IK Sirius FBC - Skoghalls IBK
15:25 FC Helsingborg - IK Sirius IBK
15:25 IBK Dalen - Endre
15:55 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Dalen
15:55 Warberg IC - Västerås Rönnby IBK
16:55 Mullsjö AIS - Visby IBK
16:55 Jönköpings IK - Kais Mora IF

InnebandyallsvenskanTV

Onsdag 20 november:
18:45 AIK IBF - FBI Tullinge
18:45 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK
18:45 Karlstad IBF - IBF Örebro
18:45 Onyx IBK - Nykvarns IBF Ungdom
19:15 Salems IF - Strängnäs IBK
19:15 Wibax Piteå IBK - RIG Umeå IBF
19:15 IBK Lidköping - Lindås Rasta IBK
19:45 Gävle GIK - Hagunda IF

Torsdag 21 november:
18:45 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad
19:15 Lagan IBK - Åstorp/Kvidinge IBS
19:45 Bele Barkarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS

Fredag 22 november:
18:45 Hagunda IF - AIK IBF

Lördag 23 november:
13:45 IBF Örebro - IBK Lidköping
14:45 Sundsvall FBC - Bele Barkarby IF IBF
14:45 Åstorp/Kvidinge IBS - Onyx IBK
15:45 Strängnäs IBK - Gävle GIK
15:45 IBK Lockerud Mariestad - Craftstadens IBF Oskarshamn
15:45 Lindås Rasta IBK - Lillån IBK
15:45 Nykvarns IBF Ungdom - Karlstad IBF

Söndag 24 november:
11:45 Djurgårdens IF IBS - Wibax Piteå IBK
12:15 RIG Umeå IBF - Salems IF
14:15 Fagerhult Habo IBK - Lagan IBK
14:45 FBI Tullinge - Team Thorengruppen SK

InnebandyTV

Onsdag 20 november:
19:25 Notvikens IK - RIG Umeå IBF (Allsvenskan)

Fredag 22 november: 
20:15 IK Sirius IBK/FBC - Västerås IBS (JAS dam)

Lördag 23 november:
13:25 Malmhaug IBF - Eslövs IBF (div 2 herr)
14:55 Gamla Stan IBK - Hudik/Björkberg IBK (div 1 herr)

Söndag 24 november:
11:55 Gamla Stan IBK - FBC Bollnäs (div 1 herr)
13:25 Malmhaug IBF - VV-84 SK Bjuv (div 3 dam)

short_text    Skrivet av Veronica Köhler 3 veckor sedan