Information, riktlinjer och rekommendationer avseende Covid-19.

Läs mer

Kommittéer och arbetsgrupper

Vår organisation säsongen 2019-2020:

Kontaktuppgifter till separat kan delegeras direkt genom mail till gastrikland@innebandy.se.

Styrelsen:

Roll:

Ort:

Michael Parment

Ordförande

Gävle

Peter Nordqvist

Vice Ordförande

Gävle

Bosse Westerlund

Kassör

Gävle

Helena Laulainen

Sekreterare

Sandviken

Lotta Linderdahl

Ledamot

Gävle

Erik Lindberg

Ledamot

Årsunda

Jonas Jonsson

Ledamot

Gävle

Jens Fornander

Ledamot, avgick under säsongen

Gävle

Jakob Westerlund

Adj

Gävle

     

Valberedning:

   

Håkan Ekdahl

Ordförande

Gävle

Ulf Rönnewald

Ledamot

Gävle

Camilla Hammarström

Ledamot

Ockelbo

     

GUD-samverkan:

   

Dan Back

Ordförande Uppland

Uppsala

Lars Andersson

Ordförande Dalarna

Falun

Michael Parment

Ordförande Gästrikland

Gävle

Johnny Johansson

Adj Uppland

Uppsala

Per Nordström

Adj Dalarna

Falun

Jakob Westerlund

Adj Gästrikland

Gävle

     

Personal/Operativa resurser:

   

Jakob Westerlund

Operativ chef, koordinator

Gävle

Oscar Hurtig

Idrottskonsulent

Gävle

Johanna Persson

Idrottskonsulent

Gävle

Linus Nielsen

Idrottskonsulent

Gävle

Roger Collin

Tjänstledigt, avslutat tjänstgöring

Sandviken

Alexander Larsson

Avslutat tjänstgöring

Schweiz

Margaretha Andersson

Idrottskonsulent/Kanslist Hälsingland

Järvsö

Anna-Carin Andersson

ISAB/Ekonomi

Gävle

Mats Svedberg

Revisor, aktiv revision

Gävle

Simon Larssen

Praktikant Bessemer Gymnasiet

Gävle

Jennifer Bladin

Praktikant VUX Gävle

Gävle

Ylva Hermansson

Praktikant VUX Gävle

Gävle

Hans Lööf

Praktikant VUX Gävle

Gävle

     

GUD Tävlingssamverkan:

   

Lars Olov Lundgren

Ordförande Uppland

Uppsala

Jan Berglind

Ordförande Dalarna

Hedemora

Håkan Ekdahl

Ordförande Gästrikland

Gävle

Simon Andrén

Adj Uppland

Uppsala

Per Nordström

Adj Dalarna

Falun

Jakob Westerlund

Adj Gästrikland

Gävle

     

GUD Domarsamverkan:

   

Arvid Englund

Ordförande Uppland

Uppsala

Tomas Pettersson

Ordförande Dalarna

Ludvika

Erik Lindberg

Ordförande Gästrikland

Årsunda

Olof Isacsson

Adj Uppland

Alunda

Per Nordström

Adj Dalarna

Falun

Jakob Westerlund

Adj Gästrikland

Gävle

     

GUD Utvecklingsamverkan:

   

Dan Back

Ordförande Uppland

Uppsala

Lars Andersson

Ordförande Dalarna

Falun

Helena Laulainen

Ordförande Gästrikland

Sandviken

Johan Good

Adj Uppland

Uppsala

Jenny Hedlund

Adj Gästrikland

Falun

Jakob Westerlund

Adj Dalarna

Gävle

     

Tävlingskommittén:

   

Jens Fornander

Orförande, avgick under säsongen

Gävle

Håkan Ekdahl

Tf ordförande

Gävle

Mikael Sjölander

Ledamot

Gävle

Kjell Mogren

Ledamot

Gävle

Jonas Asplund

Ledamot

Skutskärs

Robert Westin

Ledamot

Storvik

Anders Skoglund

Ledamot

Hofors

Jakob Westerlund

Adj

Gävle

Alexander Larsson

Adj

Schweiz

Linus Nielsen

Adj

Gävle

Oscar Hurtig

Adj

Gävle

     

Domarkommittén:

   

Erik Lindberg

Ordförande

Årsunda

Richard Öhneskog

Ledamot

Sandviken

Magnus Undén

Ledamot

Forsbacka

Magnus Nordahl

Ledamot, avgick under säsongen

Sandviken

Roger Collin

Ledamot, avgick under säsongen

Sandviken

Jakob Westerlund

Adj

Gävle

Alexander Larsson

Adj

Schweiz

Linus Nielsen

Adj

Gävle

Oscar Hurtig

Adj

Gävle

     

Utbildningskommittén:

   

Lotta Linderdahl

Ordförande

Gävle

Caroline Westin

Ledamot

Gävle

Peter Nordqvist

Ledamot

Gävle

Ellinor Johansson

Ledamot

Stockholm/Sandviken

Victor Holmgren

SISU Rep

Gävle

Jakob Westerlund

Adj

Gävle

Alexander Larsson

Adj

Schweiz

Linus Nielsen

Adj

Gävle

Oscar Hurtig

Adj

Gävle

     

Kursledare:

   

Jakob Westerlund

Kursledare Ledare/Domare

Gävle

Mattias Asp

Kursledare Ledare

Alfta

Conny Törehed

Kursledare Ledare/Domare

Mora

Isak Lagerblad

Kursledare Ledare

Falun

Benny Grönblad

Kursledare Domare

Gävle

Roger Collin

Kursledare Domare

Sandviken

Erik Lindberg

Kursledare Domare

Årsunda

     

Utvecklingkommittén:

   

Helena Laulainen

Ordförande

Sandviken

Lennart Liljedahl

Ledamot

Gävle

Daniel Ferry

Ledamot

Sandviken

Jonas Jonsson

Ledamot

Gävle

Fredrik Bergström

Ledamot

Storvik

Dan Gustavsson

Ledamot, mv-ansvarig

Gävle

Niclas Carlsson

Atleten ans instruktör

Gävle

Victor Leijon

Atleten ans instruktör

Gävle

Victor Holmgren

SISU Rep

Gävle

Jakob Westerlund

Adj

Gävle

Alexander Larsson

Adj

Schweiz

Linus Nielsen

Adj

Gävle

Oscar Hurtig

Adj

Gävle

     

Spelarutbildning:

   

Johan Good

Instruktörer

Uppsala

Andreas Asp

Instruktörer

Bollnäs

Conny Törehed

Instruktörer

Falun

Fredrik Bergström

Instruktörer

Storvik

Lennart Liljedahl

Instruktörer

Gävle

Måsten Storm

Instruktörer

Stockholm

     

Spelarutbildning Pojkar:

   

Johan Haglund

Ledare

Gävle

Magnus Haglund

Ledare

Gävle

Simon Larsen

Ledare

Gävle

Dan Gustavsson

Ledare

Gävle

Ola Eklöv

Ledare

Gävle

Christer Jansson

Ledare

Sandviken

Manne Pettersson

Ledare

Gävle

     

Spelarutbildning Flickor:

   

Emma Åström

Ledare

Sandviken

Madelene Jerner

Ledare

Gävle

Daniel Ferry

Ledare

Gävle

Michael Lindén

Ledare

Gävle

Lennart Liljedahl

Ledare

Gävle

     

Tjejprojektet/styrgrupp:

   

Johanna Persson

Projektledare

Gävle

Helena Laulainen

Ledamot

Sandviken

Emma Åström

Ledamot

Sandviken

Jakob Westerlund

Adj

Gävle

Alexander Larsson

Adj

Schweiz

Linus Nielsen

Adj

Gävle

Oscar Hurtig

Adj

Gävle

     

Ledare tjejprojektet:

   

Moa Lindström

Ledare

Gävle

Ebba Berglund

Ledare

Gävle

Anna Berglind

Ledare

Gävle

Ida Käll

Ledare

Gävle

Fanny Wembrand

Ledare

Gävle

Elise Zetterman

Ledare

Valbo

Moa Larsson

Ledare

Valbo

Johanna Haukirauma

Ledare

Hofors

Lisa Sohlborg

Ledare

Hofors

     

Innebandybollen i Centrum/styrgrupp:

 

Christer Ringh

KF Heros Rep/Dedikerad projektledare

Gävle

Elin Lund Jonsson

Gävleborg Parasport Rep

Vallsta

Victor Holmgren

SISU Rep

Gävle

Jakob Westerlund

Adj

Gävle

Alexander Larsson

Adj

Schweiz

Linus Nielsen

Adj

Gävle

Oscar Hurtig

Adj

Gävle

     

Ungdomskommittén

   

Helena Laulainen

Ordförande

Sandviken